377 teröristin mal varlıkları donduruldu

SEYFETTİN ERSÖZ Ankara Mal varlıkları dondurulan 205 FETÖ üyesi arasında örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in ismi öne çıktı. Listede söz konusu örgüt üyesi Hamdi Akın İpek, Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, Abdullah Aymaz, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç ve Şerif Ali Tekalan gibi isimler yer aldı. Listede 15 Temmuz darbe girişiminin faillerinden firari Adil Öksüz ile firari savcı Zekeriya Öz gibi bazı kritik isimlerin bulunmadığı görüldü. PKK/KCK terör örgütünden mal varlıkları dondurulan 77 kişi arasında Murat Karayılan, Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Hülya Oran, Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal) ile YPG’den sorumlu “Mazlum Kobani” olarak bilinen, Ferhat Abdi Şahin yer aldı. Mal varlıkları dondurulan dokuz DHKP/C terör örgütü üyesi arasında Musa Aşoğlu ile Hüseyin Fevzi Tekin isimleri dikkati çekti. DAEŞ terör örgütü üyesi 86 kişinin de Türkiye’de bulunan mal varlıkları donduruldu. Bu isimler arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak sekiz yabancı DAEŞ üyesinin de olduğu görüldü.

377 teröristin mal varlıkları donduruldu

SEYFETTİN ERSÖZ Ankara

Mal varlıkları dondurulan 205 FETÖ üyesi arasında örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in ismi öne çıktı. Listede söz konusu örgüt üyesi Hamdi Akın İpek, Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, Abdullah Aymaz, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç ve Şerif Ali Tekalan gibi isimler yer aldı. Listede 15 Temmuz darbe girişiminin faillerinden firari Adil Öksüz ile firari savcı Zekeriya Öz gibi bazı kritik isimlerin bulunmadığı görüldü.

PKK/KCK terör örgütünden mal varlıkları dondurulan 77 kişi arasında Murat Karayılan, Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Hülya Oran, Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal) ile YPG’den sorumlu “Mazlum Kobani” olarak bilinen, Ferhat Abdi Şahin yer aldı. Mal varlıkları dondurulan dokuz DHKP/C terör örgütü üyesi arasında Musa Aşoğlu ile Hüseyin Fevzi Tekin isimleri dikkati çekti.

DAEŞ terör örgütü üyesi 86 kişinin de Türkiye’de bulunan mal varlıkları donduruldu. Bu isimler arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak sekiz yabancı DAEŞ üyesinin de olduğu görüldü.