Anne Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Anne Kime Denir?

Anne kelimesi doğumdan itibaren en fazla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Bununla birlikte bu kelime Türkçe içerisinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Anne Sözcüğünün Türk Dil Kurumu Sözlüğüne Göre Anlamı Nedir? Anne kelimesi, dilimizde bir hayli sık olarak kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Türk Dil Kurumu'na göre anne kelimesinin birden fazla anlamı bulunur. Bu kapsamda Türk Dil Kurumu sözlüğünde yer alan anlamlarını şu şekilde sıralamak mümkünüdür: Çocuğu bulunan kadın Ana Valide Kocakarı Nene Aba Mader Yavrusu bulunan dişi hayvan Şeklinde anne kelimesinin anlamlarını sıralamak mümkündür.

Anne Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Anne Kime Denir?


Anne kelimesi doğumdan itibaren en fazla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Bununla birlikte bu kelime Türkçe içerisinde oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Anne Sözcüğünün Türk Dil Kurumu Sözlüğüne Göre Anlamı Nedir?

Anne kelimesi, dilimizde bir hayli sık olarak kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Türk Dil Kurumu'na göre anne kelimesinin birden fazla anlamı bulunur. Bu kapsamda Türk Dil Kurumu sözlüğünde yer alan anlamlarını şu şekilde sıralamak mümkünüdür:

Çocuğu bulunan kadın

Ana

Valide

Kocakarı

Nene

Aba

Mader

Yavrusu bulunan dişi hayvan

Şeklinde anne kelimesinin anlamlarını sıralamak mümkündür.