Antalya'da yangın: Pencereden atlayarak kurtuldu

Antalya'nın Muratpaşa ilçesindeki tarihi Sırrı Paşa Konağı'nda yangın çıktı. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, konakta izinsiz kaldığı öğrenilen bir kadının, pencereden atlayarak kurtulduğu belirtildi. Antalya'da çıkan yangında tarihi konak kullanılmaz hale geldi.Muratpaşa ilçesi Balbey Mahallesi'nde 2 katlı tarihi Sırrı Paşa Konağı'ndan dumanlar yükseldiğini görenler, durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi.Bu sırada konakta izinsiz kaldığı öğrenilen bir kadın, pencereden atlayarak kurtuldu.Ayağında kırık olduğu tespit edilen ve sinir krizi geçiren kadın, güçlükle hastaneye götürüldü.Bölgeye gelen 5 itfaiye ekibi yangına müdahale etti.Konağın ahşap çatısının zaman zaman çökmesi nedeniyle itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı.Yangın ekiplerin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonucu söndürüldü.Konak sahibi Mehmet Ali Yılmaz, dedelerinden kalma konağın yanmasının kendisini çok üzdüğünü söyledi.Mahalle Muhtarı Abdullah Uyaroğlu da Sırrı Paşa Konağı'nın yaklaşık 250 yıllık olduğunu söyleyerek, "Kentte, Kaleiçi'nden sonra ilk yerleşim olan mahallede çok sayıda kullanılmayan konak var. Bu konaklarda maalesef izinsiz şekilde insanlar kalıyor" dedi.

Antalya'da yangın: Pencereden atlayarak kurtuldu
Antalya'da yangın: Pencereden atlayarak kurtuldu

Antalya'nın Muratpaşa ilçesindeki tarihi Sırrı Paşa Konağı'nda yangın çıktı. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, konakta izinsiz kaldığı öğrenilen bir kadının, pencereden atlayarak kurtulduğu belirtildi.

Antalya'da çıkan yangında tarihi konak kullanılmaz hale geldi.
Muratpaşa ilçesi Balbey Mahallesi'nde 2 katlı tarihi Sırrı Paşa Konağı'ndan dumanlar yükseldiğini görenler, durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi.
Bu sırada konakta izinsiz kaldığı öğrenilen bir kadın, pencereden atlayarak kurtuldu.
Ayağında kırık olduğu tespit edilen ve sinir krizi geçiren kadın, güçlükle hastaneye götürüldü.
Bölgeye gelen 5 itfaiye ekibi yangına müdahale etti.
Konağın ahşap çatısının zaman zaman çökmesi nedeniyle itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı.
Yangın ekiplerin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonucu söndürüldü.
Konak sahibi Mehmet Ali Yılmaz, dedelerinden kalma konağın yanmasının kendisini çok üzdüğünü söyledi.
Mahalle Muhtarı Abdullah Uyaroğlu da Sırrı Paşa Konağı'nın yaklaşık 250 yıllık olduğunu söyleyerek, "Kentte, Kaleiçi'nden sonra ilk yerleşim olan mahallede çok sayıda kullanılmayan konak var. Bu konaklarda maalesef izinsiz şekilde insanlar kalıyor" dedi.