AÖL | kayıt ve kayıt yenileme ne zaman bitiyor? İşte, son tarih...

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme başvuru süreci MEB takvimine göre 6 Eylül'de başlamıştı. Başvurulara dair kılavuz da yayımlandı. 2021-2022 yılı kayıt için son gün 3 Ekim olarak belirtildi. İşte, AÖL kayıt ve kayıt yenileme ekranı... AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYITLARI BAŞLADI MI? Açık Öğretim Lisesi 2021 – 2022 yılı birinci dönem ilk kayıtlar 06 Eylül 2021- 03 Ekim 2021 tarihleri arasında alınacak. Mazerete bağlı kayıt başvuruları ise 4 - 8 Ekim arasında olacak. Yanı sıra kayıt yenileme için son başvuru da 3 Ekim'de alınacak. AÖL KAYIT ÜCRETİ NE KADAR? Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “sınav ücretini” ödemek zorundadır.2021 yılında, bir dönem için ilk kayıt sınav ücreti olarak 50 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına 10 TL olarak belirlenmiştir. AÖL KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER İlköğretimi tamamlayanlar, ortaöğretim kurumlarının ara sınıflarından ayrılanlar, ortaöğretim kurumlarından/bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar ile bir yükseköğretim kurumunda ayrılanlardan;• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge istenir.Ayrıca sistem üzerinden alınan kayıt raporunu imzalamaları gerekmektedir (18 yaşından küçük öğrencilerin kayıt raporu velileri tarafından imzalanacaktır.)

AÖL | kayıt ve kayıt yenileme ne zaman bitiyor? İşte, son tarih...

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme başvuru süreci MEB takvimine göre 6 Eylül'de başlamıştı. Başvurulara dair kılavuz da yayımlandı. 2021-2022 yılı kayıt için son gün 3 Ekim olarak belirtildi. İşte, AÖL kayıt ve kayıt yenileme ekranı...

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYITLARI BAŞLADI MI?

Açık Öğretim Lisesi 2021 – 2022 yılı birinci dönem ilk kayıtlar 06 Eylül 2021- 03 Ekim 2021 tarihleri arasında alınacak. Mazerete bağlı kayıt başvuruları ise 4 - 8 Ekim arasında olacak. Yanı sıra kayıt yenileme için son başvuru da 3 Ekim'de alınacak.

AÖL KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “sınav ücretini” ödemek zorundadır.
2021 yılında, bir dönem için ilk kayıt sınav ücreti olarak 50 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına 10 TL olarak belirlenmiştir.

AÖL KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

İlköğretimi tamamlayanlar, ortaöğretim kurumlarının ara sınıflarından ayrılanlar, ortaöğretim kurumlarından/bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar ile bir yükseköğretim kurumunda ayrılanlardan;
• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge istenir.
Ayrıca sistem üzerinden alınan kayıt raporunu imzalamaları gerekmektedir (18 yaşından küçük öğrencilerin kayıt raporu velileri tarafından imzalanacaktır.)