Apex Ne Demek? Apex Çizgisi Nedir, Nasıl Kullanılmalıdır?

Apex kavramı bir üçgene ait olan bir terim olmakla birlite araba yarışlarında sık kullanılan çizginin adı olmaktadır. Apex Ne Demek? Apex, araba yarışlarında kullanılan sürüş çizgisi olarak ifade edilmektedir. Apex çizgisi virajlarda arabalar tarafından yapılan başarılı dönüşlere verilen bir isim olmaktadır. Apex aynı zamanda bir geometri terimi olarak ikizkenar bir üçgenin, piramidin tabanından başlamak suretiyle en uzakta bulunan noktası olarak da belirtilmektedir. Apex Çizgisi Nedir, Nasıl Kullanılmalıdır? Apex çizgisi ideal olarak görülen araba yarışları için hazırlanan sürüş çizgisi olmaktadır. Bu çizgi herhangi bir viraj hızlıca geçilmek istenildiğinde kullanılan bir çizgi olarak belirtilmektedir. Bu çizginin başına ve sonuna dikkat etmek olası kaymaları ortadan kaldırmak açısından önemli olmaktadır.

Apex Ne Demek? Apex Çizgisi Nedir, Nasıl Kullanılmalıdır?

Apex kavramı bir üçgene ait olan bir terim olmakla birlite araba yarışlarında sık kullanılan çizginin adı olmaktadır.

Apex Ne Demek?

Apex, araba yarışlarında kullanılan sürüş çizgisi olarak ifade edilmektedir. Apex çizgisi virajlarda arabalar tarafından yapılan başarılı dönüşlere verilen bir isim olmaktadır. Apex aynı zamanda bir geometri terimi olarak ikizkenar bir üçgenin, piramidin tabanından başlamak suretiyle en uzakta bulunan noktası olarak da belirtilmektedir.

Apex Çizgisi Nedir, Nasıl Kullanılmalıdır?

Apex çizgisi ideal olarak görülen araba yarışları için hazırlanan sürüş çizgisi olmaktadır. Bu çizgi herhangi bir viraj hızlıca geçilmek istenildiğinde kullanılan bir çizgi olarak belirtilmektedir. Bu çizginin başına ve sonuna dikkat etmek olası kaymaları ortadan kaldırmak açısından önemli olmaktadır.