Apple, iOS 12.5.1 Güncellemesini Yayınladı

Artık güncelleme almayan iPhone ve iPad modelleri için iOS 12.5 güncellemesini geçtiğimiz ay yayınlayan Apple, şimdi de iOS 12.5.1 güncellemesini piyasaya sürdü. Güncelleme, COVID-19'a Maruz Kalma Bildirimleri özelliğiyle ilgili hata düzeltmeleri içeriyor.

Apple, iOS 12.5.1 Güncellemesini Yayınladı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS 12.5'in piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir ay sonra eski iPhone'lar ve iPad'ler için iOS 12.5.1 güncellemesini piyasaya sürdü. Güncelleme, COVID-19'a Maruz Kalma Bildirimleri özelliği için hata düzeltmelerini içeriyor.

Günümüzde yoluna iOS 14 güncellemesiyle devam eden Apple, iOS 12.5'i geçtiğimiz ay eski nesil iPhone ve iPad cihazlara sunarak bu cihazlara COVID-19'a Maruz Kalma Bildirimleri için destek getirmişti.

COVID-19'a Maruz Kalma Bildirimleri nasıl çalışıyor?

COVID-19'a Maruz Kalma Bildirimleri

COVID-19'a Maruz Kalma Bildirimleri, tıpkı HES uygulamasında olduğu gibi Bluetooth tabanlı bir hizmet. Çevreye sürekli olarak sinyal yayan iPhone modelleri, sosyal mesafenin aşıldığı durumlarda kullanıcıları uyarıyor. Kullanıcıların, COVID-19 test sonuçlarını gönüllü olarak ekleyebildikleri algoritma, pozitif bir kişiyle temas edilmesi durumunda gerekli uyarıyı yapıp, COVID-19'a maruz kalan kullanıcıyı bilgilendiriyor.

iOS 12.5.1 güncellemesini alan cihazlar hangileri?

iOS 12.5.1 güncellmesi, Apple'ın artık destek vermeyi kestiği iPhone ve iPad modelleri için yayınlandı. Listede yer alan cihazlar şu şekilde:

iPad AiriPad mini 2iPad mini 3iPhone 5siPhone 6iPhone 6 PlusiPod touch 6. Nesil