Apu Sistem Nedir? Uçaklarda Apu Sistem Ne Anlama Gelir?

APU, İngilizce "Auxiliary Power Unit" ifadesinin baş harflerinden oluşmakta olan bir terimdir. Türkçede ise karşılığı yedek kuvvet tertibatı ya da yardımcı güç üniteleri olarak geçmektedir. APU Sistem Nedir? Uçaklar ve büyük kapasiteli kara taşıtlarında kullanılmakta olan APU teknolojisi, yedek güç ünitesi anlamına gelmektedir. Amacı herhangi bir durum karşısında aracı güçsüz bırakmamak için gerekli olan enerjiyi sağlamak üzere yedekte bekletilen bir sistemdir. Uçaklarda APU Sistem Ne Anlama Gelir? APU sistemleri uçakların kuyruk kısımlarında bulunmaktadır. Uçaklarda da kullanılmakta olan APU, uçak motorunu çalıştırmak üzere ihtiyaç olan basınçlı havanın sağlanması için hazırda bekletilir. Ayrıca uçağa elektrik bakımından çalışmasındaki ilk enerjiyi sağlar. Uçuş esnasında ise elektrik jeneratörlerinin arızalanması durumunda devreye girer ve elektrik enerjisi sağlar.

Apu Sistem Nedir? Uçaklarda Apu Sistem Ne Anlama Gelir?


APU, İngilizce "Auxiliary Power Unit" ifadesinin baş harflerinden oluşmakta olan bir terimdir. Türkçede ise karşılığı yedek kuvvet tertibatı ya da yardımcı güç üniteleri olarak geçmektedir.

APU Sistem Nedir?

Uçaklar ve büyük kapasiteli kara taşıtlarında kullanılmakta olan APU teknolojisi, yedek güç ünitesi anlamına gelmektedir. Amacı herhangi bir durum karşısında aracı güçsüz bırakmamak için gerekli olan enerjiyi sağlamak üzere yedekte bekletilen bir sistemdir.

Uçaklarda APU Sistem Ne Anlama Gelir?

APU sistemleri uçakların kuyruk kısımlarında bulunmaktadır. Uçaklarda da kullanılmakta olan APU, uçak motorunu çalıştırmak üzere ihtiyaç olan basınçlı havanın sağlanması için hazırda bekletilir. Ayrıca uçağa elektrik bakımından çalışmasındaki ilk enerjiyi sağlar. Uçuş esnasında ise elektrik jeneratörlerinin arızalanması durumunda devreye girer ve elektrik enerjisi sağlar.