Atipik Sözleşme Nedir? Atipik Sözleşme Örnekleri Nelerdir?

Atipik sözleşmeleri, tipik sözleşmelerden ayıran özelliği şekil ve esas bakımdan özel kurallara dahil olan ve esnekleşme ile değişime açık sözleşmelerdir. Atipik Sözleşme Nedir? Atipik sözleşmeler özel kurallara tabidir. Kurallar ve sözleşme maddeleri üzerinde sınırlama ve esnekleşme görülebilir. Bu sözleşmelere özellikle bilişim teknolojilerinin artması ile gündeme gelmektedir. İş hayatı için belli bir temek özelliği bulunmayan ve çalışma biçimlerinden farklılık gözeten yeni çalışma türlerine ait sözleşmelerdir. Güvenceli ve tam süreli tipik çalışma biçimlerine göre farklılıklar arz etmektedir. Atipik Sözleşme Örnekleri Nelerdir? - Belirli süreli yapılan iş sözleşmeleri - Kayan iş sözleşmeleri - Kısmı süreli görülen iş sözleşmeleri - Evde, telefonda çalışma iş sözleşmeleri - Geçici iş sözleşmeleri - Pazarlamacılık sözleşmeleri

Atipik Sözleşme Nedir? Atipik Sözleşme Örnekleri Nelerdir?


Atipik sözleşmeleri, tipik sözleşmelerden ayıran özelliği şekil ve esas bakımdan özel kurallara dahil olan ve esnekleşme ile değişime açık sözleşmelerdir.

Atipik Sözleşme Nedir?

Atipik sözleşmeler özel kurallara tabidir. Kurallar ve sözleşme maddeleri üzerinde sınırlama ve esnekleşme görülebilir. Bu sözleşmelere özellikle bilişim teknolojilerinin artması ile gündeme gelmektedir. İş hayatı için belli bir temek özelliği bulunmayan ve çalışma biçimlerinden farklılık gözeten yeni çalışma türlerine ait sözleşmelerdir. Güvenceli ve tam süreli tipik çalışma biçimlerine göre farklılıklar arz etmektedir.

Atipik Sözleşme Örnekleri Nelerdir?

- Belirli süreli yapılan iş sözleşmeleri
- Kayan iş sözleşmeleri
- Kısmı süreli görülen iş sözleşmeleri
- Evde, telefonda çalışma iş sözleşmeleri
- Geçici iş sözleşmeleri
- Pazarlamacılık sözleşmeleri