Bakan Özer: Sistemde hiçbir problem yok

Bu okullarda da 10 gün sonra eğitim öğretime devam edildiğini belirten Özer, “Bugün itibariyle tüm sınıfları kapalı olan hiçbir okul bulunmamakta. 850 bin dersliğin içerisinde elbette kapatılan sınıflarımız vardır onlar da peyderpey 10 günlük süre içerisinde sisteme geri dönmektedir” dedi. Daha önceden kapatılan 1158 sınıfın eğitim öğretime başlatıldığını belirten Özer, “Sistemde hiçbir problem yok, sistem başarılı şekilde yüz yüze eğitimle ilgili mekanizmayı işletiyor ve güvenlikli şekilde, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilim Kurulu’nun önerdiği yönergeleri doğrultusunda işlemeye devam ediyor” diye konuştu. Türkiye’deki meslek grupları arasında öğretmenlerin en fazla aşılanma oranına sahip meslek grubu olduğuna dikkat çeken Özer, 1.2 milyon öğretmenden birinci doz aşı oranının yüzde 92.45, ikinci doz aşı oranının ise yüzde 86 civarında olduğunu kaydetti. Aşı olmadığı halde bir şekilde hastalığı geçirip bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmenlerin olduğunu belirten Özer, “Bunlar da yüzde 5 civarında. Dolayısıyla en az iki doz aşı olmuş veya antikor oluşturmuş öğretmenlerimizin oranı yüzde 91’lerde. Birinci doz yüzde 92 civarında, ikinci doz ve antikor oluşturanların oranı yüzde 91 yani birbirine denk gelmeye başladı. Şu anda okulları açık tutmayla ilgili en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olmasıdır” dedi. Öğrencilerdeki aşılanma oranının da giderek yükseldiğinin altını çizen Özer, “Özellikle 15-18 yaş arasında. Tabii burada en büyük sorumluluk velilerimize düşüyor” ifadesini kullandı.

Bakan Özer: Sistemde hiçbir problem yok

Bu okullarda da 10 gün sonra eğitim öğretime devam edildiğini belirten Özer, “Bugün itibariyle tüm sınıfları kapalı olan hiçbir okul bulunmamakta. 850 bin dersliğin içerisinde elbette kapatılan sınıflarımız vardır onlar da peyderpey 10 günlük süre içerisinde sisteme geri dönmektedir” dedi. Daha önceden kapatılan 1158 sınıfın eğitim öğretime başlatıldığını belirten Özer, “Sistemde hiçbir problem yok, sistem başarılı şekilde yüz yüze eğitimle ilgili mekanizmayı işletiyor ve güvenlikli şekilde, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilim Kurulu’nun önerdiği yönergeleri doğrultusunda işlemeye devam ediyor” diye konuştu.

Türkiye’deki meslek grupları arasında öğretmenlerin en fazla aşılanma oranına sahip meslek grubu olduğuna dikkat çeken Özer, 1.2 milyon öğretmenden birinci doz aşı oranının yüzde 92.45, ikinci doz aşı oranının ise yüzde 86 civarında olduğunu kaydetti. Aşı olmadığı halde bir şekilde hastalığı geçirip bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmenlerin olduğunu belirten Özer, “Bunlar da yüzde 5 civarında. Dolayısıyla en az iki doz aşı olmuş veya antikor oluşturmuş öğretmenlerimizin oranı yüzde 91’lerde. Birinci doz yüzde 92 civarında, ikinci doz ve antikor oluşturanların oranı yüzde 91 yani birbirine denk gelmeye başladı. Şu anda okulları açık tutmayla ilgili en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olmasıdır” dedi. Öğrencilerdeki aşılanma oranının da giderek yükseldiğinin altını çizen Özer, “Özellikle 15-18 yaş arasında. Tabii burada en büyük sorumluluk velilerimize düşüyor” ifadesini kullandı.