Bayramda otobüsler çalışıyor mu 2021? Bayramda toplu ulaşım var mı, ücretsiz mi?

Toplu taşıma seferleri gündemde yer alıyor. Tam kapanma içerisinde yer alan Ramazan Bayramı boyunca yasaklardan muaf olan kişiler otobüs var mı sorusuna yanıt arıyor. İETT bayram seferleri hakkında açılama yayımladı. Bayramda otobüs, metro, metrobüs, tramvay ücretsiz mi? Ankara, İzmir ve İstanbul toplu taşıma seferleri hakkında ayrıntılar haberimizde. BAYRAMDA OTOBÜSLER ÇALIŞACAK MI? Koronavirüs nedeniyle getirilen 17 günlük tam kapanma, Ramazan Bayramı süresince de devam edecek. Yasaklar ve bayramda çalışacak vatandaşlar ise toplu taşıma bilgisini araştırıyor. Kısıtlamadan muaf olanlar için bayram boyunca otobüs, metro gibi toplu ulaşım araçları çalışıyor olacak. BAYRAMDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ? Ramazan Bayramı nedeniyle İETT'den yapılacak açıklama şu şekilde: 17 günlük kısıtlamanın son günleri Ramazan Bayramı’na denk geliyor. İBB Meclisi kararıyla bayram boyunca tüm İETT seferleri ücretsiz olacak. Ramazan Bayramı boyunca İETT seferleri Cumartesi sefer planına göre yapılacak. 3 günlük bayram süresince 2 bin 377 araçla günde 20 binden fazla sefer düzenlenecek. Gerekli olursa hatlara yedek araçlarla takviye yapılacak. Metrobüs hattında da 275 araçla günde 2 bin 390 sefer yapılacak.Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayan yolcularımız seferlerle ilgili detaylı bilgileri iett.istanbul adresinden veya MOBİETT uygulamasından öğrenebilirler. Ankara'da bayram süresince çalışacak toplu ulaşım araçları hakkında da açıklama yapıldı: Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılım hızının kontrol altına alınması amacıyla 29 Nisan 2021-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle toplu taşıma araçlarının saatleri ve çalışma programı, EGO Genel Müdürlüğünce yeniden planlanarak duyurulmuştu. Butarihler arasında bulunan ve13-14-15 Mayıs 2021tarihlerine rastlayanRamazan Bayramı’nda Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan “İlk Mahalli İdare seçimlerine kadar dini ve milli bayram günlerinde saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması …” Kararı gereğince, sokağa çıkma kısıtlaması muafiyeti bulunan vatandaşlarımız, EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerindenücretsizolarak faydalanabileceklerdir. Güncel servis saatlerimize “www.ego.gov.tr” internet adresindeki “Şehir İçi Ulaşım Bilgi Sistemi/Web Bilgi Sistemi” veEGO CEP’TEuygulamamızdan erişilebilecektir. İzmir'de Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşım araçları sefer saatleri hakkında; '' 10-11-12 Mayıs 2021 (Pazartesi–Salı–Çarşamba) günlerinde saat 20:00 ‘a kadar Tüm Hatlarımızla hizmet verilecek olup 20:00 ‘den sonra Sokağa çıkma yasaklarında çalışmaya devam eden 150 Hattımızla hizmet verilmeye devam edilecektir.'' denildi.

Bayramda otobüsler çalışıyor mu 2021? Bayramda toplu ulaşım var mı, ücretsiz mi?

Toplu taşıma seferleri gündemde yer alıyor. Tam kapanma içerisinde yer alan Ramazan Bayramı boyunca yasaklardan muaf olan kişiler otobüs var mı sorusuna yanıt arıyor. İETT bayram seferleri hakkında açılama yayımladı. Bayramda otobüs, metro, metrobüs, tramvay ücretsiz mi? Ankara, İzmir ve İstanbul toplu taşıma seferleri hakkında ayrıntılar haberimizde.

BAYRAMDA OTOBÜSLER ÇALIŞACAK MI?

Koronavirüs nedeniyle getirilen 17 günlük tam kapanma, Ramazan Bayramı süresince de devam edecek. Yasaklar ve bayramda çalışacak vatandaşlar ise toplu taşıma bilgisini araştırıyor. Kısıtlamadan muaf olanlar için bayram boyunca otobüs, metro gibi toplu ulaşım araçları çalışıyor olacak.

BAYRAMDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

Ramazan Bayramı nedeniyle İETT'den yapılacak açıklama şu şekilde:

17 günlük kısıtlamanın son günleri Ramazan Bayramı’na denk geliyor. İBB Meclisi kararıyla bayram boyunca tüm İETT seferleri ücretsiz olacak. Ramazan Bayramı boyunca İETT seferleri Cumartesi sefer planına göre yapılacak. 3 günlük bayram süresince 2 bin 377 araçla günde 20 binden fazla sefer düzenlenecek. Gerekli olursa hatlara yedek araçlarla takviye yapılacak. Metrobüs hattında da 275 araçla günde 2 bin 390 sefer yapılacak.
Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayan yolcularımız seferlerle ilgili detaylı bilgileri iett.istanbul adresinden veya MOBİETT uygulamasından öğrenebilirler.

Ankara'da bayram süresince çalışacak toplu ulaşım araçları hakkında da açıklama yapıldı:

Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılım hızının kontrol altına alınması amacıyla 29 Nisan 2021-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle toplu taşıma araçlarının saatleri ve çalışma programı, EGO Genel Müdürlüğünce yeniden planlanarak duyurulmuştu.

Butarihler arasında bulunan ve13-14-15 Mayıs 2021tarihlerine rastlayanRamazan Bayramı’nda Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan “İlk Mahalli İdare seçimlerine kadar dini ve milli bayram günlerinde saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması …” Kararı gereğince, sokağa çıkma kısıtlaması muafiyeti bulunan vatandaşlarımız, EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerindenücretsizolarak faydalanabileceklerdir. Güncel servis saatlerimize “www.ego.gov.tr” internet adresindeki “Şehir İçi Ulaşım Bilgi Sistemi/Web Bilgi Sistemi” veEGO CEP’TEuygulamamızdan erişilebilecektir.

İzmir'de Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşım araçları sefer saatleri hakkında; '' 10-11-12 Mayıs 2021 (Pazartesi–Salı–Çarşamba) günlerinde saat 20:00 ‘a kadar Tüm Hatlarımızla hizmet verilecek olup 20:00 ‘den sonra Sokağa çıkma yasaklarında çalışmaya devam eden 150 Hattımızla hizmet verilmeye devam edilecektir.'' denildi.