Bedhah Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Badhah Kime Denir?

Eski bir kelime olan bedhah sözcüğünün anlamı, kötü yürekli, başkasının kötülüğünü isteyen kimse anlamındadır. Bedhah Ne Demek? Günümüzde pek kullanılmayan ve hatta gençler tarafından bilinmeyen bedhah sözcüğünün anlamı kötü yürekli, kötü kalpli, kötülük düşünen ve kötülük yapan manasındadır. TDK Sözlük Anlamı Nedir? Kültürlerin en önemli çalışmalarından birisini kendi dilleri üzerinde yaptıkları çalışmalar oluşturur. Türkiye'de de TDK yani, Türk Dil Kurumun bu fonksiyonu yerine getirmektedir. Bir sözcüğün anlamında şüpheye düşüldüğünde bakılacak ilk kaynak TDK sözlüğüdür. Bedhah kelimesi hakkında TDK sözlüğünde şu açıklama yer almaktadır: "Kötü yürekli (sıfat)" Bedhah Kime Denir? Bedhah, bir sıfat olması sebebiyle kişideki özelliği nitelendirir. İyi niyetli olmayan kötülük yapan, haince planlar içerisinde olan, kötü kalpli ve kötü niyetli kişilere "bedhah" denir.

Bedhah Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Badhah Kime Denir?

Eski bir kelime olan bedhah sözcüğünün anlamı, kötü yürekli, başkasının kötülüğünü isteyen kimse anlamındadır.

Bedhah Ne Demek?

Günümüzde pek kullanılmayan ve hatta gençler tarafından bilinmeyen bedhah sözcüğünün anlamı kötü yürekli, kötü kalpli, kötülük düşünen ve kötülük yapan manasındadır.

TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kültürlerin en önemli çalışmalarından birisini kendi dilleri üzerinde yaptıkları çalışmalar oluşturur. Türkiye'de de TDK yani, Türk Dil Kurumun bu fonksiyonu yerine getirmektedir. Bir sözcüğün anlamında şüpheye düşüldüğünde bakılacak ilk kaynak TDK sözlüğüdür. Bedhah kelimesi hakkında TDK sözlüğünde şu açıklama yer almaktadır: "Kötü yürekli (sıfat)"

Bedhah Kime Denir?

Bedhah, bir sıfat olması sebebiyle kişideki özelliği nitelendirir. İyi niyetli olmayan kötülük yapan, haince planlar içerisinde olan, kötü kalpli ve kötü niyetli kişilere "bedhah" denir.