Bugün cuma namazı kaçta kılınacak? 14 Mayıs bayramda cuma namazı saati İstanbul, Ankara, İzmir

Cuma namazı saati. İstanbul'da cuma namazı kaçta kılınacak? Öğle vakti cemaatle birlikte kılınan bir namaz olan cuma namazı için vatandaşlar camilere gidecek. Tam kapanmada alınan ek tedbirlerle birlikte camide kılınan namazlarda sosyal mesafe kuralına dikkat edilmesi konusunda uyarılar yapıldı. Peki, 14 Mayıs Cuma namazı saati kaç? CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA? İSTANBUL CUMA NAMAZI SAATİ İstanbul'da cuma namazı 13.05'te kılınacak. ANKARA'DA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA? Ankara'da öğle vakti 12.50'de oluyor. 14 MAYIS İZMİR CUMA NAMAZI SAATİ İzmir cuma namazı saat 13.13'te. İL İL CUMA NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ CUMA NAMAZI NASIL KILINIR? Cuma namazı camide cemaatle birlikte kılınır. Cuma namazı öğle vakti kılınır. Cuma namazı dört rekât ilk sünnet, iki rekât farz ve dört rekât son sünnet olmak üzere on rekâttır. Cuma günü camide öğle namazı vaktinde cemaatle kılınır. Önce ilk sünnet tıpkı öğle namazının ilk sünneti gibi kılınır. Sünnetin ardından imam-hatip minbere çıkarak oturur. Müezzin, iç ezanı okur. Ezandan sonra imam-hatip kalkarak iki kısımdan oluşan hutbeyi okur. Hutbede cemaati dinî konularda bilgilendirici ve yönlendirici konuşma yapar. Hutbe okunduktan sonra imam-hatip minberden inerek cemaatin önüne geçer ve cemaate iki rekât Cuma namazı kıldırır.

Bugün cuma namazı kaçta kılınacak? 14 Mayıs bayramda cuma namazı saati İstanbul, Ankara, İzmir

Cuma namazı saati. İstanbul'da cuma namazı kaçta kılınacak? Öğle vakti cemaatle birlikte kılınan bir namaz olan cuma namazı için vatandaşlar camilere gidecek. Tam kapanmada alınan ek tedbirlerle birlikte camide kılınan namazlarda sosyal mesafe kuralına dikkat edilmesi konusunda uyarılar yapıldı. Peki, 14 Mayıs Cuma namazı saati kaç?

CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

İSTANBUL CUMA NAMAZI SAATİ

İstanbul'da cuma namazı 13.05'te kılınacak.

ANKARA'DA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

Ankara'da öğle vakti 12.50'de oluyor.

14 MAYIS İZMİR CUMA NAMAZI SAATİ

İzmir cuma namazı saat 13.13'te.

İL İL CUMA NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR?

Cuma namazı camide cemaatle birlikte kılınır. Cuma namazı öğle vakti kılınır.

Cuma namazı dört rekât ilk sünnet, iki rekât farz ve dört rekât son sünnet olmak üzere on rekâttır.

Cuma günü camide öğle namazı vaktinde cemaatle kılınır.

Önce ilk sünnet tıpkı öğle namazının ilk sünneti gibi kılınır. Sünnetin ardından imam-hatip minbere çıkarak oturur. Müezzin, iç ezanı okur. Ezandan sonra imam-hatip kalkarak iki kısımdan oluşan hutbeyi okur. Hutbede cemaati dinî konularda bilgilendirici ve yönlendirici konuşma yapar. Hutbe okunduktan sonra imam-hatip minberden inerek cemaatin önüne geçer ve cemaate iki rekât Cuma namazı kıldırır.