Cam Tavanlar oyuncuları ve karakterler! Cam Tavanlar dizisi konusu nedir, hangi gün?

Show TV'de yayın hayatına başlayan Cam Tavanlar, büyük ilgi görüyor. Dizinin oyuncuları ve konusu da hayli dikkat çekici.Meriç Acemi'nin senaryosunu yazdığı, Fehmi Öztürk'ün yönettiği dizinin başrollerinde Bensu Soral ile Kubilay Aka yer alıyor. Bir süredir fragmanları ve tanıtımları ile gündemden düşmeyen Cam Tavanlar dizisinin ilk bölümünde neler olacak? CAM TAVANLAR İLK BÖLÜMDE NELER OLACAK? Kadınların merdivenleri tek tek tırmandığı, erkeklerin ise asansörle dümdüz yukarı çıktığı bir dünyadayız. Bu dünyanın tam ortasında, azimli, çalışkan, güçlü bir kadın; Leyla… Dişiyle tırnağıyla kurduğu restoran zincirinin CEO’su… Erkekler dünyasında bir kadın olarak varlığını korumaya çalışan Leyla, restoranda ansızın patlak veren bir yangının sonuçlarıyla mücadele etmeye başlıyor fakat devasa bir problemin adım adım yaklaştığından henüz habersiz… Leyla ve başarılı bir yönetici olan Cem Kumcu’nun yollarının kesişmesi, ikili arasında kolay kolay sönmeyecek bir yangın başlatıyor. Alevler yükseldikçe mücadele, rekabet, çekişme ve aşk harlanacak; ikili kendilerini büyük bir savaşın içinde bulacak. Bakalım bu savaşın bir galibi olacak mı? CAM TAVANLAR OYUNCULARI Bensu Soral(Leyle), Kubilay Aka (Cem), Hatice Aslan (Süreyye),Utku Ateş (İskender), Ahmet Melih Yılmaz (Şinasi), Beril Kayar (Aylin), Ayten Soykök (İnci), Mehmet Bilge Aslan (Haldun), Şifanur Gül (Suna), Aziz Caner İnan (Emre), Alper Kut, Gizem Erdem, İsmail Karagöz, Şehnaz Bölen Taftalı ve Cevdet Arıcılar. CAM TAVANLAR NEDİR, NE DEMEK? 1978 yılında Marilyn Loden tarafından bir konferansta özellikle kadınların iş yerlerinde maruz kaldıkları ayrımcılık sebebiyle, iş yerinde yükselmelerinin engellenmesini anlatmak için kullanılan bir benzetmedir. 'Cam Tavanlar' tabiri günlük hayatta da sıklıkla kullanılıyor. Cam tavan, genellikle azınlık olan bir grubun hiyerarşide belli bir seviyenin üzerine yükselmesini engelleyen görünmez mekanizmayı ifade eden bir metafordur. Metafor, ilk kez yüksek başarıya sahip kadınların kariyerlerinde yükselememesini anlatmak için kullanıldı.

Cam Tavanlar oyuncuları ve karakterler! Cam Tavanlar dizisi konusu nedir, hangi gün?

Show TV'de yayın hayatına başlayan Cam Tavanlar, büyük ilgi görüyor. Dizinin oyuncuları ve konusu da hayli dikkat çekici.Meriç Acemi'nin senaryosunu yazdığı, Fehmi Öztürk'ün yönettiği dizinin başrollerinde Bensu Soral ile Kubilay Aka yer alıyor. Bir süredir fragmanları ve tanıtımları ile gündemden düşmeyen Cam Tavanlar dizisinin ilk bölümünde neler olacak?

CAM TAVANLAR İLK BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Kadınların merdivenleri tek tek tırmandığı, erkeklerin ise asansörle dümdüz yukarı çıktığı bir dünyadayız. Bu dünyanın tam ortasında, azimli, çalışkan, güçlü bir kadın; Leyla… Dişiyle tırnağıyla kurduğu restoran zincirinin CEO’su… Erkekler dünyasında bir kadın olarak varlığını korumaya çalışan Leyla, restoranda ansızın patlak veren bir yangının sonuçlarıyla mücadele etmeye başlıyor fakat devasa bir problemin adım adım yaklaştığından henüz habersiz…

Leyla ve başarılı bir yönetici olan Cem Kumcu’nun yollarının kesişmesi, ikili arasında kolay kolay sönmeyecek bir yangın başlatıyor. Alevler yükseldikçe mücadele, rekabet, çekişme ve aşk harlanacak; ikili kendilerini büyük bir savaşın içinde bulacak. Bakalım bu savaşın bir galibi olacak mı?

CAM TAVANLAR OYUNCULARI

Bensu Soral(Leyle), Kubilay Aka (Cem), Hatice Aslan (Süreyye),Utku Ateş (İskender), Ahmet Melih Yılmaz (Şinasi), Beril Kayar (Aylin), Ayten Soykök (İnci), Mehmet Bilge Aslan (Haldun), Şifanur Gül (Suna), Aziz Caner İnan (Emre), Alper Kut, Gizem Erdem, İsmail Karagöz, Şehnaz Bölen Taftalı ve Cevdet Arıcılar.

CAM TAVANLAR NEDİR, NE DEMEK?

1978 yılında Marilyn Loden tarafından bir konferansta özellikle kadınların iş yerlerinde maruz kaldıkları ayrımcılık sebebiyle, iş yerinde yükselmelerinin engellenmesini anlatmak için kullanılan bir benzetmedir. 'Cam Tavanlar' tabiri günlük hayatta da sıklıkla kullanılıyor.

Cam tavan, genellikle azınlık olan bir grubun hiyerarşide belli bir seviyenin üzerine yükselmesini engelleyen görünmez mekanizmayı ifade eden bir metafordur. Metafor, ilk kez yüksek başarıya sahip kadınların kariyerlerinde yükselememesini anlatmak için kullanıldı.