Daimi Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Daimi Olmak Ne Demek?

Daimi sözcüğü, geçici olmayan, kalıcı, sürekli ve gedikli olmak Daimi Ne Demek? Günlük yaşamda çok sık kullanılan "daimi" sözcüğü, geçici olmayan, kalıcı olan sürekli gibi anlamlar içermektedir. TDK Sözlük Anlamı Nedir? Herhangi bir sözcüğün anlamında belirsizlik yaşandığında hemen anlamı araştırılır. Bunun için sosyal mecrada farklı kanallardan araştırma yapılabilir. İşin uzmanı bir kimseye sorulabilir. Fakat her zaman başvurulması gereken en temel kaynak TDK sözlüğüdür. Türk Dil Kurumu sözlüğüne bakıldığında daimi sözcüğünün açıklamasında şunlar yer almakatdır: Sürekli olmak Temelli Gedikli Kalıcı olmak Daimi Olmak Ne Demek? Daimi sözcüğü en çok "daimi olmak" biçiminde kullanılır. Daimi olmak, kalıcı olmak, geçici olmamak anlamına gelmektedir.

Daimi Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Daimi Olmak Ne Demek?

Daimi sözcüğü, geçici olmayan, kalıcı, sürekli ve gedikli olmak

Daimi Ne Demek?

Günlük yaşamda çok sık kullanılan "daimi" sözcüğü, geçici olmayan, kalıcı olan sürekli gibi anlamlar içermektedir.

TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Herhangi bir sözcüğün anlamında belirsizlik yaşandığında hemen anlamı araştırılır. Bunun için sosyal mecrada farklı kanallardan araştırma yapılabilir. İşin uzmanı bir kimseye sorulabilir. Fakat her zaman başvurulması gereken en temel kaynak TDK sözlüğüdür.
Türk Dil Kurumu sözlüğüne bakıldığında daimi sözcüğünün açıklamasında şunlar yer almakatdır:

Sürekli olmak

Temelli

Gedikli

Kalıcı olmak

Daimi Olmak Ne Demek?

Daimi sözcüğü en çok "daimi olmak" biçiminde kullanılır. Daimi olmak, kalıcı olmak, geçici olmamak anlamına gelmektedir.