Defolu Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Defolu Mal, Ürün Neye Denir?

Çok fazla kullanımı olan "defolu" kelimesinin anlamı özürlü, bozuk, kusurlu ve ayıplı şeklindedir. Defolu Ne Demek? Günlük yaşamda sık sık kullanılan defolu sözcüğü en fazla mal ve ürünler için kullanılır. Bazen de kişilik veya karakteri eksik bulunan insanlar için de hiciv ve argo amaçlı olarak "o kişi defolu" biçiminde kullanılabilmektedir. Buradaki kullanım mecazi anlamdadır. Defolu sözcüğü, defosu ola, bozuk ya da ayıplı gibi manalara gelmektedir. TDK Sözlük Anlamı Nedir? Türk Dil Kurumu sözlüğü bilinmeyen kelimelerin anlamını öğrenmek için en önemli ve birinci sıradaki kaynaktır. Defolu ya da defolu mal ne anlama gelmektedir diye TDK sözlüğüne bakıldığında şu açıklama görülmektedir: Kusuru bulunan (Mallar için) bozukluğu, eksikliği, sakatlığı, özrü bulunan Defolu Mal, Ürün Neye Denir? Herhangi bir ürün veya malı elde etmek için yapılan üretim sırasında bazen istenilen standartlara uygun ürün çıkmayabilir. İşte bu şekilde hatalı ve bozuk çıkan ürün ve mallara "defolu ürün" adı verilir.

Defolu Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Defolu Mal, Ürün Neye Denir?

Çok fazla kullanımı olan "defolu" kelimesinin anlamı özürlü, bozuk, kusurlu ve ayıplı şeklindedir.

Defolu Ne Demek?

Günlük yaşamda sık sık kullanılan defolu sözcüğü en fazla mal ve ürünler için kullanılır. Bazen de kişilik veya karakteri eksik bulunan insanlar için de hiciv ve argo amaçlı olarak "o kişi defolu" biçiminde kullanılabilmektedir. Buradaki kullanım mecazi anlamdadır.
Defolu sözcüğü, defosu ola, bozuk ya da ayıplı gibi manalara gelmektedir.

TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Türk Dil Kurumu sözlüğü bilinmeyen kelimelerin anlamını öğrenmek için en önemli ve birinci sıradaki kaynaktır. Defolu ya da defolu mal ne anlama gelmektedir diye TDK sözlüğüne bakıldığında şu açıklama görülmektedir:

Kusuru bulunan

(Mallar için) bozukluğu, eksikliği, sakatlığı, özrü bulunan

Defolu Mal, Ürün Neye Denir?

Herhangi bir ürün veya malı elde etmek için yapılan üretim sırasında bazen istenilen standartlara uygun ürün çıkmayabilir. İşte bu şekilde hatalı ve bozuk çıkan ürün ve mallara "defolu ürün" adı verilir.