Ekmek Ne Demek? Ekmek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Ekmek kelimesi günlük hayatta en sık kullanılan kelime olmasının yanında yiyecek gıdası olan ekmek anlamında daha çok kullanılmaktadır. Ekmek Ne Demek? Ekmek kelimesi yaygın şekilde un ile yapılan yiyecek gıdası anlamında kullanıldığı gibi aynı zamanda da toprağa atılan tohum veya bitkinin yerleştirilmesi anlamına gelmektedir. Türk Dil Kurumuna Göre Ekmek Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir? Türk Dil kurumuna göre ekmek kelimesi un ile yapılan hamurlu yiyecek anlamına gelmektedir. Diğer bir anlamı ise bir bitki veya tohumu yetiştirmek amacıyla toprağı hazır hale getirip yerleştirmek anlamına da gelmektedir. Ekmek kelimesi mecaz anlamda ise ne ekersen onu biçersin cümlesinde olduğu gibi bir işi yapmak veya başlatmak anlamında kullanılmaktadır.

Ekmek Ne Demek? Ekmek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Ekmek kelimesi günlük hayatta en sık kullanılan kelime olmasının yanında yiyecek gıdası olan ekmek anlamında daha çok kullanılmaktadır.

Ekmek Ne Demek?

Ekmek kelimesi yaygın şekilde un ile yapılan yiyecek gıdası anlamında kullanıldığı gibi aynı zamanda da toprağa atılan tohum veya bitkinin yerleştirilmesi anlamına gelmektedir.

Türk Dil Kurumuna Göre Ekmek Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir?

Türk Dil kurumuna göre ekmek kelimesi un ile yapılan hamurlu yiyecek anlamına gelmektedir. Diğer bir anlamı ise bir bitki veya tohumu yetiştirmek amacıyla toprağı hazır hale getirip yerleştirmek anlamına da gelmektedir. Ekmek kelimesi mecaz anlamda ise ne ekersen onu biçersin cümlesinde olduğu gibi bir işi yapmak veya başlatmak anlamında kullanılmaktadır.