Elektrik Balığı (Elektrikli Yılan Balığı) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?

Elektrikli yılan balığı bıçak balıkları ailesinden olan ve elektrik üreten bir balık olarak ifade edilmektedir. Elektrik Balığı (elektrikli yılan balığı) Nedir? Elektrikli yılan balığı ürettiği elektrik sayesinde hem daha kolay avlanmakta hem de kendini daha iyi savunmaktadır. Bu balıkların silindire benzeyen uzun vücutları bulunmaktadır. Sırt kısmında ve karnında yüzgeç bulunmayan elektrik balıklarının ağırlıkları 20 kg'a kadar ulaşabilmektedir. Ağzı kafa yapısına göre büyük olan bu balıkların vücutlarında bulunan kaslar yüksek gerilime sahip olmaktadır. Nerelerde Yaşar ve Kısaca Özellikleri Nelerdir? Elektrik balığının ana vatanı Güney Amerika'da bulunan Amazon havzası ve Orinoco bölgesi olmaktadır. Bu balıklar oksijen bakımından fakir olan çamurlu sularda yaşamaktadırlar. Bu balıklar vücutlarında bulunan gerilimden dolayı su altındaki küçük balıkları öldürürken bir insanı da ciddi bir şekilde yaralayacak kadar tehlikeli olmaktadır. Bu balıklarda bulunan özellik onların çamurlu sularda yönlerini daha iyi bulmasına ve çiftleşecek partner bulmasına yardım etmektedir.

Elektrik Balığı (Elektrikli Yılan Balığı) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?


Elektrikli yılan balığı bıçak balıkları ailesinden olan ve elektrik üreten bir balık olarak ifade edilmektedir.

Elektrik Balığı (elektrikli yılan balığı) Nedir?

Elektrikli yılan balığı ürettiği elektrik sayesinde hem daha kolay avlanmakta hem de kendini daha iyi savunmaktadır. Bu balıkların silindire benzeyen uzun vücutları bulunmaktadır. Sırt kısmında ve karnında yüzgeç bulunmayan elektrik balıklarının ağırlıkları 20 kg'a kadar ulaşabilmektedir. Ağzı kafa yapısına göre büyük olan bu balıkların vücutlarında bulunan kaslar yüksek gerilime sahip olmaktadır.

Nerelerde Yaşar ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?

Elektrik balığının ana vatanı Güney Amerika'da bulunan Amazon havzası ve Orinoco bölgesi olmaktadır. Bu balıklar oksijen bakımından fakir olan çamurlu sularda yaşamaktadırlar. Bu balıklar vücutlarında bulunan gerilimden dolayı su altındaki küçük balıkları öldürürken bir insanı da ciddi bir şekilde yaralayacak kadar tehlikeli olmaktadır. Bu balıklarda bulunan özellik onların çamurlu sularda yönlerini daha iyi bulmasına ve çiftleşecek partner bulmasına yardım etmektedir.