ERDOĞAN'IN HAMLESİ RUMLARI PANİKLETTİ: KIYAMET MEKTUBUNU YAZDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine yazdığı ileri sürülen mektup, Rumların zoruna gitmişe benziyor. Ada'nın güneyindeki medya, Erdoğan'ın "Doğu Akdeniz Konferansı" önerisini ve bu toplantıya KKTC'nin de katılmasını istemesini "Erdoğan

ERDOĞAN'IN HAMLESİ RUMLARI PANİKLETTİ: KIYAMET MEKTUBUNU YAZDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunan-Rum ikilisi dışındaki AB ülkelerine gönderdiği ileri sürülen mektup, Kıbrıs Rum yönetiminde paniğe neden oldu.

"ERDOĞAN'DAN KIYAMET MEKTUBU"

Rum medyası, "KKTC'nin de dahil olacağı Doğu Akdeniz konferansı önerisi" nedeniyle, "Erdoğan'dan kıyamet mektubu" başlığı kullandı.

3 SAYFALIK MEKTUB

Fileleftheros ve Alithia gazetelerinin haberlerine göre, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki tutumu ve çözüm önerilerini içeren 3 sayfalık mektup geçen hafta Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimi dışındaki AB ülkelerine gönderildi.

KIBRISLI TÜRKLERİN HAKLARI

Mektupta, Türkiye'nin Yunanistan'la adil bir diyaloğa hazır olduğu, ancak Yunan tarafının güven vermeyen adımlara devam ettiği belirtildi. Ayrıca Türkiye'nin daha önce kamuoyuna ilan ettiği, Kıbrıslı Türklerin de yer alacağı şekilde Doğu Akdeniz'e kıyısı olan ilgili ülkelerin katılacağı geniş kapsamlı bir konferans teklifi de mektupta yer aldı. Mektupta, Kıbrıslı Türkler ile Rumlar arasında doğal gaz gelirlerinin Kıbrıs sorununun çözümünden önce adil bir şekilde paylaşılması ve sürecin yönetilmesi mekanizması kurulması gerektiğine de dikkat çekildi.

Solcugazete.com