Ermenistan’da yeni restleşme!

Ermenistan Başbakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Paşinyan, Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın Gasparyan’ın görevden alınmasıyla ilgili kararnameyi imzalamadığını hatırlatarak, yasalar gereği Sarkisyan’ın kararnameyi Anayasa Mahkemesi’ne zamanında götürmediğine dikkat çekti. Paşinyan’ın ardından Cumhurbaşkanlığı, Sarkisyan’ın kararnamenin anayasaya ve süreçlere uygun olup olmadığının tespiti için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduğunu açıkladı. Bu arada Paşinyan, Gasparyan’ın yerine eski Genelkurmay Başkanı Korgeneral Artak Davtyan’ı önerdi. Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ise, sosyal medya hesabından, “Krizden çıkmanın yolu Başbakan’ın görevinden istifa etmesi ve erken parlamento seçimleri yapılmasıdır” dedi.

Ermenistan’da yeni restleşme!

Ermenistan Başbakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Paşinyan, Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın Gasparyan’ın görevden alınmasıyla ilgili kararnameyi imzalamadığını hatırlatarak, yasalar gereği Sarkisyan’ın kararnameyi Anayasa Mahkemesi’ne zamanında götürmediğine dikkat çekti. Paşinyan’ın ardından Cumhurbaşkanlığı, Sarkisyan’ın kararnamenin anayasaya ve süreçlere uygun olup olmadığının tespiti için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduğunu açıkladı. Bu arada Paşinyan, Gasparyan’ın yerine eski Genelkurmay Başkanı Korgeneral Artak Davtyan’ı önerdi.

Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ise, sosyal medya hesabından, “Krizden çıkmanın yolu Başbakan’ın görevinden istifa etmesi ve erken parlamento seçimleri yapılmasıdır” dedi.