Hüseyin Üzülmez kimdir? Hüseyin Üzülmez neden vefat etti, kaç yaşındaydı?

Hüseyin Üzülmez, Kocaelispoer eski Başkanıdır ve yaklaşık bir yıldır pankreas kanseri ile mücadele ediyordu. Üzülmez,Ankara Gazi Üniversitesi'ndeki işletme bölümünden mezun oldu.2004-2006 yılları arasında ise Kocaelispor yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. İzmit Belediyesi'nde de uzun süre çalıştı. İşte, Hüseyin Üzülmez hayatı... HÜSEYİN ÜZÜLMEZ KİMDİR? Üzülmez, 23 Aralık 1965 tarihinde Arslanbey'de dünyaya geldi. İlkokulu Arslanbey’de, ortaokulu Suadiye'de, liseyi de İzmit'te tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü 1986 yılında bitirdi. 1989-1992 yılları arasında NASAŞ Alüminyum A.Ş.'de personel ve İç hizmetler Şefi olarak görev yaptı. 1992-1998 yılları arasında oto yedek parça ticaretinin ardından 1998 yılında kurucu ortak ve Genel Müdür olarak ERNAZ A.Ş.'yi kurdu.10 yıllık bu süreçte faaliyet alanları genişleyen bu şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yaptı. 2004 yılında önce Renault Mais Marmara Bölge Başkanlığı ve Türkiye Renault Mais Yetkili Satıcılar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Dünya Renault Yetkili Satıcılar teşkilatı Türkiye temsilciliğini yerine getirdi. Türkiye Renault Yetkili Satıcılar Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olarak üyelik görevini yürüttü. 2004-2006 yılları arasında KOCAELİSPOR Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Mali Asbaşkan olarak görev yaptı. Birçok dernek sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. 2009 Mart - 2014 Mart döneminde İzmit Belediyesi’nde 5 yıl süre ile başkan yardımcılığı görevi yaptı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Kartepe Belediye Başkanı seçildi. Hüseyin Üzülmez, 14 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen Kocaelispor Kulübü Başkanlığı seçiminde görevi Bahri Yavuz’dan devraldı. 13 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen seçimde ikinci kez Kocaelispor Kulübü Başkanı seçilen Üzülmez, seçimden bir süre sonra ortaya çıkan rahatsızlığından dolayı başkanlık görevini yönetimin kurulunda bulunan Engin Koyun’a bıraktı. Hüseyin Üzülmez, 20 Haziran 2021 tarihinde pankreans kanserinden tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Hüseyin Üzülmez kimdir? Hüseyin Üzülmez neden vefat etti, kaç yaşındaydı?

Hüseyin Üzülmez, Kocaelispoer eski Başkanıdır ve yaklaşık bir yıldır pankreas kanseri ile mücadele ediyordu. Üzülmez,Ankara Gazi Üniversitesi'ndeki işletme bölümünden mezun oldu.2004-2006 yılları arasında ise Kocaelispor yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. İzmit Belediyesi'nde de uzun süre çalıştı. İşte, Hüseyin Üzülmez hayatı...

HÜSEYİN ÜZÜLMEZ KİMDİR?

Üzülmez, 23 Aralık 1965 tarihinde Arslanbey'de dünyaya geldi. İlkokulu Arslanbey’de, ortaokulu Suadiye'de, liseyi de İzmit'te tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü 1986 yılında bitirdi. 1989-1992 yılları arasında NASAŞ Alüminyum A.Ş.'de personel ve İç hizmetler Şefi olarak görev yaptı.

1992-1998 yılları arasında oto yedek parça ticaretinin ardından 1998 yılında kurucu ortak ve Genel Müdür olarak ERNAZ A.Ş.'yi kurdu.10 yıllık bu süreçte faaliyet alanları genişleyen bu şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yaptı. 2004 yılında önce Renault Mais Marmara Bölge Başkanlığı ve Türkiye Renault Mais Yetkili Satıcılar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Dünya Renault Yetkili Satıcılar teşkilatı Türkiye temsilciliğini yerine getirdi. Türkiye Renault Yetkili Satıcılar Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olarak üyelik görevini yürüttü.

2004-2006 yılları arasında KOCAELİSPOR Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Mali Asbaşkan olarak görev yaptı. Birçok dernek sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

2009 Mart - 2014 Mart döneminde İzmit Belediyesi’nde 5 yıl süre ile başkan yardımcılığı görevi yaptı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Kartepe Belediye Başkanı seçildi. Hüseyin Üzülmez, 14 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen Kocaelispor Kulübü Başkanlığı seçiminde görevi Bahri Yavuz’dan devraldı. 13 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen seçimde ikinci kez Kocaelispor Kulübü Başkanı seçilen Üzülmez, seçimden bir süre sonra ortaya çıkan rahatsızlığından dolayı başkanlık görevini yönetimin kurulunda bulunan Engin Koyun’a bıraktı.

Hüseyin Üzülmez, 20 Haziran 2021 tarihinde pankreans kanserinden tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.