iPhone 13 ne kadar? iPhone 13 özellikleri neler? İşte, Apple'ın tanıttığı iPhone 13

Teknoloji devi Apple,Apple TV, Apple.com ve YouTube üzerinden canlı olarak yeni ürünlerini dünya ile paylaştı. Etkinlikte CEO Tim Cook Apple TV Plus'ın tanıtımını yaptı. Ardından Apple ürünleri, fiyatları ve özellikleri paylaşıldı. Beklenen ise iPhone 13'tü. İşte, iPhone 13 detayları... İPHONE 13 ÖZELLİKLERİ Bu yılın merakla beklenen Apple Event'ı gerçekleştiriliyor. Nefeslerin tutulduğu yeni iPhone da görücüye çıktı. iPhone 13'ün özellikleri ise sıralandı. 5 yeni renk ile gelen iPhone 13 ile Apple pembeyi bünyesine tekrar dahil etti. Yüzde 28 oranında daha parlak bir ekran sunan iPhone 13, 800 nitlik ekran parlaklığı ile çıtayı yükseltiyor. * OLED XDR ekran ile kullanıcıları karşılayan iPhone 13, A15 Bionic işlemcisine sahip. Bu noktada geliştirilen yeni nesil iPhone, çok daha iyi bir performans sunuyor. * İkili kamera kurulumuyla bizleri karşılayan iPhone 13, yüzde 47 oranında geliştirilmiş bir deneyim sunuyor. 12 Megapiksellik bir kameraya sahip olan ana kamera geliştirilmiş sistemleri sayesinde çok daha iyi ve gerçekçi fotoğraflar ve videolar çekmeye olanak sağlıyor. Ultra geniş açılı kamerasında da 12 Megapiksel tercih eden Apple, burada da bozulmaları yüksek oranda azaltıyor. * Cinematic Mode’unu tanıtan Apple, çok daha iyi derinliğe sahip videolar çekmek için bu modu geliştirilmiş. * Farklı objelere hareket etmeleri halinde odaklama yapabilen özellik, iPhone 13’ü diğerlerinden ayırıyor. * iPhone 13’te 6.1 inçlik boyutta bir ekran bizleri karşılıyor. Öte yandan ekran büyüdüğü için çentik küçülmesi çok daha iyi fark ediliyor. iPhone 13’te yer alan ön kamera özellikleri çok daha gelişmiş olduğu için kullanıcıları üzmeyecek gibi duruyor. Yeni bir sensör sistemi geliştiren Apple, kamera tarafında da oldukça iddialı. İPHONE 13 FİYATI Etkinlikte yeni iPhone'un fiyatı da açıklandı. Buna göre iPhone 13799 dolar olarak satışa sunulacak.

iPhone 13 ne kadar? iPhone 13 özellikleri neler? İşte, Apple'ın tanıttığı iPhone 13

Teknoloji devi Apple,Apple TV, Apple.com ve YouTube üzerinden canlı olarak yeni ürünlerini dünya ile paylaştı. Etkinlikte CEO Tim Cook Apple TV Plus'ın tanıtımını yaptı. Ardından Apple ürünleri, fiyatları ve özellikleri paylaşıldı. Beklenen ise iPhone 13'tü. İşte, iPhone 13 detayları...

İPHONE 13 ÖZELLİKLERİ

Bu yılın merakla beklenen Apple Event'ı gerçekleştiriliyor. Nefeslerin tutulduğu yeni iPhone da görücüye çıktı. iPhone 13'ün özellikleri ise sıralandı. 5 yeni renk ile gelen iPhone 13 ile Apple pembeyi bünyesine tekrar dahil etti. Yüzde 28 oranında daha parlak bir ekran sunan iPhone 13, 800 nitlik ekran parlaklığı ile çıtayı yükseltiyor.

* OLED XDR ekran ile kullanıcıları karşılayan iPhone 13, A15 Bionic işlemcisine sahip. Bu noktada geliştirilen yeni nesil iPhone, çok daha iyi bir performans sunuyor.

* İkili kamera kurulumuyla bizleri karşılayan iPhone 13, yüzde 47 oranında geliştirilmiş bir deneyim sunuyor. 12 Megapiksellik bir kameraya sahip olan ana kamera geliştirilmiş sistemleri sayesinde çok daha iyi ve gerçekçi fotoğraflar ve videolar çekmeye olanak sağlıyor. Ultra geniş açılı kamerasında da 12 Megapiksel tercih eden Apple, burada da bozulmaları yüksek oranda azaltıyor.

* Cinematic Mode’unu tanıtan Apple, çok daha iyi derinliğe sahip videolar çekmek için bu modu geliştirilmiş.

* Farklı objelere hareket etmeleri halinde odaklama yapabilen özellik, iPhone 13’ü diğerlerinden ayırıyor.

* iPhone 13’te 6.1 inçlik boyutta bir ekran bizleri karşılıyor. Öte yandan ekran büyüdüğü için çentik küçülmesi çok daha iyi fark ediliyor. iPhone 13’te yer alan ön kamera özellikleri çok daha gelişmiş olduğu için kullanıcıları üzmeyecek gibi duruyor. Yeni bir sensör sistemi geliştiren Apple, kamera tarafında da oldukça iddialı.

İPHONE 13 FİYATI

Etkinlikte yeni iPhone'un fiyatı da açıklandı. Buna göre iPhone 13799 dolar olarak satışa sunulacak.