İslahiye'de özel izinle çilek hasadına başlandı

Huzurlu Yaylası ile Amanos Dağları'nın eteklerindeki İdilli, Yağızlar, Boğaziçi, Köklü ve Tandır mahallelerindeki 190 dekarlık alanda yetiştirilen doğal çileklerin hasadı için koronavirüs tedbirleri kapsamında özel izinler alındı. İdilli Mahallesi'nde 2 yıl önce çilek üretimine başlayan çiftçilerden Yılmaz Sarıçam, "2 dönüm alanda ürettiğimiz çileğin hasadına başladık. Tam kapanmanın uygulandığı gündeözel izinle ailemle birlikte hasat yapıyoruz. Mahallemizde geçtiğimiz yıllarda 6 üretici vardı. Devletin fidedağıtıp özendirmesiyle çilek üreten çiftçisayısı arttı. Bir dekarda yılda ortalama 10 ton ürün alabiliyoruz. Tamamen doğal olarak yetiştirdiğimiz çileğinkilosunu 10-15 liradan satıyoruz" dedi.

İslahiye'de özel izinle çilek hasadına başlandı

Huzurlu Yaylası ile Amanos Dağları'nın eteklerindeki İdilli, Yağızlar, Boğaziçi, Köklü ve Tandır mahallelerindeki 190 dekarlık alanda yetiştirilen doğal çileklerin hasadı için koronavirüs tedbirleri kapsamında özel izinler alındı.

İdilli Mahallesi'nde 2 yıl önce çilek üretimine başlayan çiftçilerden Yılmaz Sarıçam, "2 dönüm alanda ürettiğimiz çileğin hasadına başladık. Tam kapanmanın uygulandığı gündeözel izinle ailemle birlikte hasat yapıyoruz. Mahallemizde geçtiğimiz yıllarda 6 üretici vardı. Devletin fidedağıtıp özendirmesiyle çilek üreten çiftçisayısı arttı. Bir dekarda yılda ortalama 10 ton ürün alabiliyoruz. Tamamen doğal olarak yetiştirdiğimiz çileğinkilosunu 10-15 liradan satıyoruz" dedi.