MASAK'tan kripto para rehberi! Cezası 4 milyon lira

MASAK, kripto varlık hizmet sağlayıcıları için rehber yayınlandı. Kripto varlık hizmet sağlayıcıları, müşterinin tanınması, bilgi ve belge verme, devamlı bilgi verme, muhafaza ve ibraz hükümlülüğü yer almış oldu. Rehbere göre özellikle şüpheli işlemler durumunda şüphenin oluştuğu andan itibaren 10 gün içinde ya da o anda MASAK Başkanlığı'na bildirilecek. 4 MİLYON LİRAYA KADAR PARA CEZASI Rehberde yer alan bir diğer bilgi ise uygulanacak para cezaları. Yükümlülükleri yerine getirmeyen hizmet sağlayıcılarına kripto varlıklarda 4 milyon liraya kadar idari para cezası uygulanacak.

MASAK'tan kripto para rehberi! Cezası 4 milyon lira

MASAK, kripto varlık hizmet sağlayıcıları için rehber yayınlandı. Kripto varlık hizmet sağlayıcıları, müşterinin tanınması, bilgi ve belge verme, devamlı bilgi verme, muhafaza ve ibraz hükümlülüğü yer almış oldu.

Rehbere göre özellikle şüpheli işlemler durumunda şüphenin oluştuğu andan itibaren 10 gün içinde ya da o anda MASAK Başkanlığı'na bildirilecek.

4 MİLYON LİRAYA KADAR PARA CEZASI

Rehberde yer alan bir diğer bilgi ise uygulanacak para cezaları. Yükümlülükleri yerine getirmeyen hizmet sağlayıcılarına kripto varlıklarda 4 milyon liraya kadar idari para cezası uygulanacak.