New Shepard ile uzaydaki en yaşlı insan rekoru kırıldı!

Jeff Bezos’un Blue Origin’i, New Shepard roketi bu yıl beşinci kez fırlatmaya hazırlanıyor. Star Trek’te Kaptan Kirk’ü canlandıran Kanadalı aktör William Shatner şirket için ikinci mürettebatlı uzay uçuşuna katılacak. Uzaydaki en yaşlı insan unvanına da bu şekilde kavuşacak. Bu uçuşta yer alacak kişiler ise Blue Origin görev ve uçuş operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Audrey Powers, Planet Labs kurucu ortağı Chris Boshuizen ve Medidata kurucu ortağı Glen de Vries ek olarak William Shatner olacak. New Shepard roketi, Teksas'ın Van Horn bölgesinden fırlatıldı. Uçuşta mürettebat, dünyanın 100 kilometre üzerinde bulunan ve en yaygın uzay sınırı olan Karman Hattı'nın hemen ötesine ulaşmayı sağlayacak. Normalde 12 Ekim’de yapılması beklenen bu uçuşun, hava şartları sebebiyle 13 Ekim’e ertelendiği duyurulmuştu. Öte yandan New Shepard için ikinci mürettebatlı seyahati olacak, bunlardan ilki ise 20 Temmuz tarihinde Jeff Bezos, onun erkek kardeşi Mark Bezos, mürettebatın genç üyesi Oliver Daemen ve Wally Funk ile gerçekleşmişti. Son dakika: Filmdi gerçek oldu: Star Trek'in Kaptan Kirk'ü William Shatner'ın uzay yolculuğu başlıyor

New Shepard ile uzaydaki en yaşlı insan rekoru kırıldı!

Jeff Bezos’un Blue Origin’i, New Shepard roketi bu yıl beşinci kez fırlatmaya hazırlanıyor. Star Trek’te Kaptan Kirk’ü canlandıran Kanadalı aktör William Shatner şirket için ikinci mürettebatlı uzay uçuşuna katılacak. Uzaydaki en yaşlı insan unvanına da bu şekilde kavuşacak.

Bu uçuşta yer alacak kişiler ise Blue Origin görev ve uçuş operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Audrey Powers, Planet Labs kurucu ortağı Chris Boshuizen ve Medidata kurucu ortağı Glen de Vries ek olarak William Shatner olacak.

New Shepard roketi, Teksas'ın Van Horn bölgesinden fırlatıldı. Uçuşta mürettebat, dünyanın 100 kilometre üzerinde bulunan ve en yaygın uzay sınırı olan Karman Hattı'nın hemen ötesine ulaşmayı sağlayacak.

Normalde 12 Ekim’de yapılması beklenen bu uçuşun, hava şartları sebebiyle 13 Ekim’e ertelendiği duyurulmuştu.

Öte yandan New Shepard için ikinci mürettebatlı seyahati olacak, bunlardan ilki ise 20 Temmuz tarihinde Jeff Bezos, onun erkek kardeşi Mark Bezos, mürettebatın genç üyesi Oliver Daemen ve Wally Funk ile gerçekleşmişti.

Son dakika: Filmdi gerçek oldu: Star Trek'in Kaptan Kirk'ü William Shatner'ın uzay yolculuğu başlıyor