ÖSYM ‘kapanma’dı ALES yapıldı

OZAN ÖMER KADÜKER - Gözetmenlerin ve adayların verdiği bilgilere göre bazı sınıflarda mevcudun 3’te 1’i sınava katılmadı. Sınavda maske çıkarılmasına izin verildiği için virüs kapmaktan korkup geri dönenler de vardı. ÖSYM’nin ALES’i iptal etmesini isteyen adaylar, bu talepleri gerçekleşmediği için tepkililer. Bir sonraki sınava giriş hakkı ya da para iadesi istiyorlar. ALES’e girenler, sınavda genel olarak kurallara uyulduğunu belirtirken testler içerisinde Türkçe sorularının zor olduğunu söyledi. Bazı adayların yorumları ise şöyle: Hüseyin Ege Gökcan: Daha önceki yıllara benzer bir sınavdı. Türkçede yarısını yapabildim. Herkes bilinçliydi. Bizim sınıfımız 10 kişilikti 3 kişi gelmemişti. Derya Gövenç: Sınıflarda ortalama 4-5 kişi gelmemişti. Böyle bir yasak ortamında sınav ertelenmeliydi. Sevde Boğazlıyanoğlu: Sınıfta çok az kişi vardı, maske çıkarılıyordu, ben de çıkardım. Yeşim Yılmaz: Önlemler güzeldi, yedek maske, ıslak mendil, mesafe kurallarına uyulmuştu. Sınıfta 9 kişi olması gerekiyorken biz 5 kişiydik.

ÖSYM ‘kapanma’dı ALES yapıldı

OZAN ÖMER KADÜKER - Gözetmenlerin ve adayların verdiği bilgilere göre bazı sınıflarda mevcudun 3’te 1’i sınava katılmadı. Sınavda maske çıkarılmasına izin verildiği için virüs kapmaktan korkup geri dönenler de vardı. ÖSYM’nin ALES’i iptal etmesini isteyen adaylar, bu talepleri gerçekleşmediği için tepkililer. Bir sonraki sınava giriş hakkı ya da para iadesi istiyorlar. ALES’e girenler, sınavda genel olarak kurallara uyulduğunu belirtirken testler içerisinde Türkçe sorularının zor olduğunu söyledi. Bazı adayların yorumları ise şöyle:

Hüseyin Ege Gökcan: Daha önceki yıllara benzer bir sınavdı. Türkçede yarısını yapabildim. Herkes bilinçliydi. Bizim sınıfımız 10 kişilikti 3 kişi gelmemişti.

Derya Gövenç: Sınıflarda ortalama 4-5 kişi gelmemişti. Böyle bir yasak ortamında sınav ertelenmeliydi.

Sevde Boğazlıyanoğlu: Sınıfta çok az kişi vardı, maske çıkarılıyordu, ben de çıkardım.

Yeşim Yılmaz: Önlemler güzeldi, yedek maske, ıslak mendil, mesafe kurallarına uyulmuştu. Sınıfta 9 kişi olması gerekiyorken biz 5 kişiydik.