Sempatizan Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sempatizanlık Yapmak Nedir?

Sempatizan kelimesiyle eş ve yakın anlamlı sözcükler şu şekilde sıralanabilir: 1- Destekçi 2- Tarafgir 3- Yandaş Sempatizan Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Orijinal dilinde sympathisant şeklinde yazılan sözcük sempati duymak fiilinden türetilmiştir. Sempati duymak, beğenmek ve ilgi duymak anlamına gelirken sempatizan, toplumsal alanda faaliyet gösteren bir grubu ya da kurumu destekleyen kişi demektir. Sempatizanlık Yapmak Nedir? Kolektif bir grubun, bir sanat akımının ya da bir oluşumun faaliyetlerini ve görüşlerini açıktan açığa desteklemeye, sempatizanlık yapmak denir. Günümüzde bu kelime daha çok yasa dışı örgütleri aleni ya da gizli bir şekilde desteklemek manasında kullanılır.

Sempatizan Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sempatizanlık Yapmak Nedir?

Sempatizan kelimesiyle eş ve yakın anlamlı sözcükler şu şekilde sıralanabilir:

1- Destekçi 2- Tarafgir 3- Yandaş

Sempatizan Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Orijinal dilinde sympathisant şeklinde yazılan sözcük sempati duymak fiilinden türetilmiştir. Sempati duymak, beğenmek ve ilgi duymak anlamına gelirken sempatizan, toplumsal alanda faaliyet gösteren bir grubu ya da kurumu destekleyen kişi demektir.

Sempatizanlık Yapmak Nedir?

Kolektif bir grubun, bir sanat akımının ya da bir oluşumun faaliyetlerini ve görüşlerini açıktan açığa desteklemeye, sempatizanlık yapmak denir. Günümüzde bu kelime daha çok yasa dışı örgütleri aleni ya da gizli bir şekilde desteklemek manasında kullanılır.