Son dakika: Öğretmenlerle buluşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın açıklamarı şöyle: Yurt dışında gerek Milli eğitim bakanlığımız, gerekse özel okullarda görev yapan öğretmenlerimize de selamlar gönderiyorum. Öğretmenlerimize şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Görev başında şehit olan öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Üzerimizde hakkı olan hocalarımızı saygı ve minnetle hatırlıyoruz. 'Bana bir harf öğretenin 40 yıllık kölesi olurum' diyen bir milletin mensunu olarak, öğretmenlerin hakkı ödenmez. Ömrünü öğrenmeye, öğretmeye, vatanına milletine değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeye adamış öğretmenlerin hakkı ödenmez. Göreve geldiğimizde en önemli mesele olan alt yapı eksikliğini gidermekti, kavuşturduk. Derslik sayısını 343 binden 601 bin seviyesi çıkarttık. 713 bin 625 öğretmenimizin atamasını yaparak okullarımızın kadro ihtiyacını çözdük. Ülkemizin tüm coğrafi bölgelerindeki öğretmen dolululuk oranları birbirine yaklaştı. Kadın öğretmen oranımız yüzde 60'ı buldu. Ders kitaplarını ücretsiz dağıtarak, her sene başında yaşanan sıkıntıyı giderdik. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'erken seçim' açıklaması Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğiz

Son dakika: Öğretmenlerle buluşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın açıklamarı şöyle: Yurt dışında gerek Milli eğitim bakanlığımız, gerekse özel okullarda görev yapan öğretmenlerimize de selamlar gönderiyorum. Öğretmenlerimize şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Görev başında şehit olan öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Üzerimizde hakkı olan hocalarımızı saygı ve minnetle hatırlıyoruz. 'Bana bir harf öğretenin 40 yıllık kölesi olurum' diyen bir milletin mensunu olarak, öğretmenlerin hakkı ödenmez. Ömrünü öğrenmeye, öğretmeye, vatanına milletine değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeye adamış öğretmenlerin hakkı ödenmez.

Göreve geldiğimizde en önemli mesele olan alt yapı eksikliğini gidermekti, kavuşturduk. Derslik sayısını 343 binden 601 bin seviyesi çıkarttık. 713 bin 625 öğretmenimizin atamasını yaparak okullarımızın kadro ihtiyacını çözdük.

Ülkemizin tüm coğrafi bölgelerindeki öğretmen dolululuk oranları birbirine yaklaştı. Kadın öğretmen oranımız yüzde 60'ı buldu. Ders kitaplarını ücretsiz dağıtarak, her sene başında yaşanan sıkıntıyı giderdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'erken seçim' açıklaması
Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğiz