VGM burs başvuru ekranı erişime açıldı mı? VGM burs şartları neler, ne kadar veriliyor?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencileri VGM bursu hakkında bilgi almak için arayışa geçti. Vakıflar Genel Müdürlüğü ise burs detaylarını paylaştı. Peki VGM burs şartları neler, burs miktarı ne kadar? VGM burs başvuru tarihleri ne zaman? VGM BURS BAŞVURUSU BAŞLADI MI? VGM burs başvuruları henüz başlamadı. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuru tarih aralığını duyurdu. İşte geri sayımın başladığı o tarih... VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR, BİTİYOR? İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin VGM burs başvuru işlemleri 15 Ekim 2021 tarihinde başlayacak, 30 Ekim 2021 tarihinde sona erecek. Üniversite öğrencilerinin ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim VGM burs başvuru işlemleri 1 Kasım 2021 tarihinde başlayacak, 15 Kasım 2012 tarihinde sona erecek. VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Genel Müdürlüğümüzce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursları" ve “Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları” için başvurular 2021 – 2022 eğitim yılında aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr üzerinden elektronik ortamda alınacaktır. VGM BURSU NE KADAR? 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir. VGM BURS ŞARTLARI NELERDİR? Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Eğitim Yardımları ve Yükseköğrenim Bursları için alınan başvurular açık kontenjanlarımız nispetinde, aşağıda belirtilen ilgili mevzuata göre öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

VGM burs başvuru ekranı erişime açıldı mı? VGM burs şartları neler, ne kadar veriliyor?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencileri VGM bursu hakkında bilgi almak için arayışa geçti. Vakıflar Genel Müdürlüğü ise burs detaylarını paylaştı. Peki VGM burs şartları neler, burs miktarı ne kadar? VGM burs başvuru tarihleri ne zaman?

VGM BURS BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

VGM burs başvuruları henüz başlamadı. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuru tarih aralığını duyurdu. İşte geri sayımın başladığı o tarih...

VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR, BİTİYOR?

İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin VGM burs başvuru işlemleri 15 Ekim 2021 tarihinde başlayacak, 30 Ekim 2021 tarihinde sona erecek.

Üniversite öğrencilerinin ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim VGM burs başvuru işlemleri 1 Kasım 2021 tarihinde başlayacak, 15 Kasım 2012 tarihinde sona erecek.

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Genel Müdürlüğümüzce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursları" ve “Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları” için başvurular 2021 – 2022 eğitim yılında aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

VGM BURSU NE KADAR?

2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir.

VGM BURS ŞARTLARI NELERDİR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Eğitim Yardımları ve Yükseköğrenim Bursları için alınan başvurular açık kontenjanlarımız nispetinde, aşağıda belirtilen ilgili mevzuata göre öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.