‘Yüz yüze eğitime ara veren okulumuz yok’

Sürecin Sağlık Bakanlığı ile koordineli şekilde yürütüldüğünü, vakaların görüldüğü sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatan Özer, güncel duruma ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Şu andaki süreç eylül ayındaki duruma göre çok daha rahat, kısa süreli aralarla başarılı bir şekilde devam ediyor. Geçen hafta itibarıyla 71 bin 320 okulumuzun sadece ikisinde yüz yüze eğitime ara verilmişti. Bugün itibarıyla 71 bin 320 okulumuzdan yüz yüze eğitime ara veren okulumuz bulunmamakta.” Her geçen gün öğretmenlerin aşılanma oranlarının yükseldiğini dile getiren Özer, tüm Türkiye’de ikinci doz aşısını tamamlamış öğretmen oranının yüzde 85’e ulaştığını kaydetti. Özer, şunları söyledi: “Şu an itibarıyla ikinci doz aşı olmuş veya antikor oluşturmuş öğretmen oranımız yüzde 90’a ulaşmış bulunmakta. Okulları açık tutmayla ilgili süreçteki en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranının çok yüksek olması. İlkokuldaki sınıf öğretmenlerimizin aşılanma oranı diğer öğretmenlerimize göre oldukça yüksek. Sınıf öğretmenlerimizin birinci doz aşı oranı yüzde 98’e, ikinci doz aşı olma oranı ise yüzde 89’a ulaştı.” 235 milyonluk yatırım Balıkesir İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda kentteki eğitim yatırımlarını değerlendiren Özer, yaptığı açıklamada Balıkesir’de bu yıl yaklaşık 235 milyon TL’lik yatırımın devam ettiğini vurgulayarak, “Bunlar, yeni okul yapımları, güçlendirme ve yık-yap kapsamındaki yatırımlar. Değerlendirme toplantısında, acil ihtiyaçlarla ilgili, 235 milyonluk yatırıma ilave olarak yeni yatırımlar yapma kararı aldık” dedi.

‘Yüz yüze eğitime ara veren okulumuz yok’

Sürecin Sağlık Bakanlığı ile koordineli şekilde yürütüldüğünü, vakaların görüldüğü sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatan Özer, güncel duruma ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Şu andaki süreç eylül ayındaki duruma göre çok daha rahat, kısa süreli aralarla başarılı bir şekilde devam ediyor. Geçen hafta itibarıyla 71 bin 320 okulumuzun sadece ikisinde yüz yüze eğitime ara verilmişti. Bugün itibarıyla 71 bin 320 okulumuzdan yüz yüze eğitime ara veren okulumuz bulunmamakta.”

Her geçen gün öğretmenlerin aşılanma oranlarının yükseldiğini dile getiren Özer, tüm Türkiye’de ikinci doz aşısını tamamlamış öğretmen oranının yüzde 85’e ulaştığını kaydetti. Özer, şunları söyledi: “Şu an itibarıyla ikinci doz aşı olmuş veya antikor oluşturmuş öğretmen oranımız yüzde 90’a ulaşmış bulunmakta. Okulları açık tutmayla ilgili süreçteki en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranının çok yüksek olması. İlkokuldaki sınıf öğretmenlerimizin aşılanma oranı diğer öğretmenlerimize göre oldukça yüksek. Sınıf öğretmenlerimizin birinci doz aşı oranı yüzde 98’e, ikinci doz aşı olma oranı ise yüzde 89’a ulaştı.”

235 milyonluk yatırım

Balıkesir İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda kentteki eğitim yatırımlarını değerlendiren Özer, yaptığı açıklamada Balıkesir’de bu yıl yaklaşık 235 milyon TL’lik yatırımın devam ettiğini vurgulayarak, “Bunlar, yeni okul yapımları, güçlendirme ve yık-yap kapsamındaki yatırımlar. Değerlendirme toplantısında, acil ihtiyaçlarla ilgili, 235 milyonluk yatırıma ilave olarak yeni yatırımlar yapma kararı aldık” dedi.